Кабмін посилив правила пасажирських перевезень

У громадському транспорті, який здійснює міжрегіональні перевезення, з 21 жовтня як від водіїв, так і від пасажирів будуть вимагати Covid-сертифікати. Нові правила затвердив уряд. Про це заявили в Міністерстві охорони здоров'я.

"Нові правила для перевезення пасажирів - вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров'я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Йдеться про автобусні перевезення, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Понад 300 харків'ян оштрафували за відсутність масок у громадських місцях

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

Перевезення між областями дозволять, якщо будуть такі документи:

-документ про повний курс вакцинації або документ про отримання однієї дози вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;

-міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від коронавірусу однієї дозою однодозової вакцини або двома дозами дводозової вакцини, які дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров'я для використання в надзвичайних ситуаціях;

-негативний результат ПЛР-тесту або підтвердження одужання людини після коронавірусу (підтвердження в додатку "Дія");

-негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу, який діє 72 години.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови № 1236, які встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.