На Харківщині затримали інформатора рф, якого ворожі спецслужби завербували через чат знайомств

СБУ затримала ще одного інформатора рф, коли він фотографував спецтранспорт українських воїнів. Ворожим агентом вивився мешканець передмістя Харкова, ідейний прихильник рашизму. Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Встановлено, що ворожі спецслужби завербували чоловіка через популярний чат знайомств у месенджері Телеграм. Там зв’язкова російської спецслужби, видаючи себе за пересічну громадянку рф, запропонувала мешканцю Харківщини близькі стосунки. Після того як він “клюнув” на пропозицію, жінка поступово залучила його до розвідувально-підривної діяльності. За її вказівками фігурант обходив північні території Харківського району, де приховано фіксував місця найбільшого зосередження особового складу Сил оборони.

При затриманні у фігуранта вилучили телефон, який він використовував для комунікації зі своєю російською “подругою” та фотофіксації військових об’єктів.

Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показать все посты

Комментарии