Через обстріл Печенізької дамби трапився неконтрольований скид води

Про це під час брифінгу в Харкові повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Внаслідок руйнування греблі та зниження води в Оскільському водосховищі шкода водним живим ресурсам складає понад 288 млн грн. Також декілька днів окупанти наносили удари по гідровузлу Печенізького водосховища, що призвело до неконтрольованого скиду води. Але ситуація наразі стабілізована і, я впевнений, що всі дії, які спрямовані владою на збереження водних ресурсів забезпечать харків’ян водою”, – наголосив міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

Росіяни зруйнували на Харківщині майже 3000 багатоповерхових будинків

За його інформацією, у небезпеці продовжують перебувати 3 національні природні парки: Дворічанський, Гомільшанські ліси та Слобожанський. 

“Дворічанський національний природний парк фактично був окупований з 24 лютого і звільнений 10 вересня. Попереду багато роботи, треба зрозуміти, які збитки. Впевнений, що окупанти ніяк не забезпечували заповідний режим, тому наскільки постраждала екосистема потрібно ще встановлювати. Сьогодні маємо певні напрацювання з західними партнерами в частині допомоги не тільки щодо відновлення пошкоджених національних парків, а й по їх розбудові”, – розповів Руслан Стрілець.

Також Міністр відвідав на Харківщині місце, куди тимчасово відвозять відходи руйнації. Там спеціальні установки перероблюють бетон та цеглу, щоб їх можна було повторно використовувати, наприклад, для підсипки доріг.

Окупанти розбили унікальний пам’ятник поблизу Ізюма, вцілілі елементи перевезуть до Харкова

“У Харкові безліч об’єктів інфраструктури зруйновано і відповідно є багато відходів руйнації. У будь-якому випадку з ними треба щось робити. Наше Міністерство спільно з Мінрегіоном розробили правила поводження з відходами руйнації. Вчора на засіданні уряду було ухвалено відповідну постанову щодо цього та визначено критерії, як повинні виглядати майданчики для тимчасового знаходження таких відходів, щоб наносити менше шкоди навколишньому середовищу”, – розповів очільник Міндовкілля.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі