Харківська ОВА відмовилася оприлюднити перелік заброньованих чиновників і підприємств

Харківська обласна військова адміністрація відмовилась надати перелік підприємств, яким дозволено бронювати керівників та частину працівників. Запит на отримання цієї інформації до ХОВА направив Харківський антикорупційний центр.

ХОВА пояснила, що подає списки військовозобов’язаних співробітників підприємств, установ та організацій до Міноборони (СБУ, Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони) з метою погодження бронювання. Але надати перелік у ХОВА відмовились з двох причин. По-перше, у військовій адміністрації начебто не ведуть перелік підприємств, які подають на бронь і в них немає загальної інформації щодо списку заброньованих військовозобов’язаних.

Фрагмент відповіді ХОВА на запит ХАЦ

А по-друге, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у грудні 2023 року підписав розпорядження про те, що відомості про військовозобов’язаних, які заброньовані за обладміністрацією, районними військовими адміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та за підприємствами, установами, організаціями, – це службова інформація з обмеженим доступом. 

Фрагмент відповіді ХОВА на запит ХАЦ

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко зазначив, що узагальнена інформація у ХОВА повинна бути обов’язково.

“В умовах війни дійсно треба враховувати, що розголошення конкретних детальних відомостей може бути зайвим. Але критерії для підприємств, що мають важливе значення для економіки чи громади, повинні бути однаковими для всіх підприємств і тому повинні бути опублікованими. Навіть в умовах війни потрібно шукати баланс між збереженням таємниці закритої інформації та відкритістю інформації для українського суспільства, яке несе тягар війни”, – зауважив юрист.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі