На Харківщині СБУ викрила ще одну колаборантку, яка збиралась навчати дітей за російською системою освіти

Зловмисницею виявилася 38-річна мешканка села Старовірівка Куп’янського району. За даними слідства, у серпні 2022 року вона добровільно погодилася обійняти посаду “и.о. директора” у незаконно створеному окупантами закладі освіти – “Государственном бюджетном образовательном учреждении «Средняя общеобразовательная школа с. Грушовка”. Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Колаборантка збирала списки вчителів, які були згодні співпрацювати з ворожою адміністрацією, призначала їх на посади своїми наказами, а також проводила діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора. За її вказівкою у новому навчальному році ведення освітнього процесу в ліцеї повинно було здійснюватися виключно російською мовою, а оцінювання знань учнів – за 5-бальною системою, що використовується у рф.

Як відбувався освітній процес на Харківщині під час окупації, — ХАЦ

Встановлено, що напередодні нового навчального року зловмисниця навіть встигла отримати від окупантів партію свіжонадрукованих російських підручників з навчальних предметів “Русский язык”, “История россии”, “Обществознание” тощо. Підручники, за якими ворожа поплічниця хотіла вчити українських дітей, несли викривлену і неправдиву інформацію, зокрема заперечували українську національну ідентичність і державний суверенітет.

Напередодні деокупації колаборантка втекла з Куп’янщини і наразі переховується від українського правосуддя на непідконтрольних територіях.

Жінці заочно оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти).

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі