Поліція підозрює розкрадання на мільйони під час будівництва ДНК-лабораторії в інституті імені Бокаріуса в Харкові

Правоохоронці виявили мільйонні зловживання під час будівництва ДНК-лабораторії для Національного наукового центру “Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса” у Харкові. Про це стало відомо з ухвали Ленінського районного суду міста Харкова. За даними Харківського антикорупційного центру, засновниця відповідальної за будівництво ДНК-лабораторії фірми зараз дотична до компаній, які займаються проєктами відбудови на Харківщині.

В Інституті судових експертиз ім. Бокаріуса в Харкові після корупційного скандалу змінили керівника

Наприкінці листопада 2021 року “Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса” уклав угоду з ТОВ “Буд Система Плюс” на будівництво ДНК-лабораторії вартістю 19,49 млн грн. Роботи мали закінчити за місяць, до кінця 2021 року.

Уже під час повномасштабної війни поліція відкрила кримінальне провадження через розкрадання коштів при закупівлі обладнання для лабораторії. Правоохоронці встановили, що за цією угодою підрядник отримав 16 млн грн, переважна більшість суми (10,5 млн грн) мала бути витрачена на устаткування. У суді прокурор зауважив, що 10,5 мільйонів гривень перерахували всупереч умовам договору та діючому законодавству у сфері будівництва. Крім того, ТОВ “Трансбухсхід”, за умовами додаткової угоди, не мало права постачати лабораторне обладнання на адресу ТОВ “БУД Система Плюс” – натомість мав би передати його іншому підряднику, ТОВ “НВП “Алхім-сервіс”.

Слідчі також з’ясували, що кошти, які отримав підрядник нібито за виконані роботи, у подальшому майже в повному обсязі перерахували на рахунок ТОВ “Трансбудсхід”, а директори обох фірм – подружжя. Це, на думку слідства, “може свідчити про їхню змову для заволодіння бюджетними грошовими коштами”.

В ухвалі також йдеться про те, що ТОВ “Трансбудсхід” перерахувало ТОВ “НВП “Аллхім-сервіс” 600 000 гривень за роботи, які фактично не були виконані. Крім того, ТОВ “НВП “Аллхім-сервіс” закупило для Інституту імені Бокаріуса два комплекти апаратно-програмних комплексів виробництва російської федерації на загальну суму 2,199 млн грн, які не можуть ввести в експлуатацію через технічні причини. Щодо цього епізоду є окреме кримінальне провадження.

Ще одне порушення закону виявлено на купівлі комплексу газового хроматографу (застосовується у лабораторіях для для якісного та кількісного дослідження зразків різного складу).

“Прокурор вказує, що в ході огляду коробки встановлено, що наявний у ній апарат має значні відмінності від комплексу “Кристал 5000” і фактично є комплексом “Кристал 2000”, причому старого зразка приблизно 2004 року випуску, хоча на коробці є наліпка з надписом, що у коробці знаходиться “Хроматек Кристал 5000”, а також на самому апараті був наклеєний шилдік з написом “Кристал 5000”, але після його відклеювання встановлено, що безпосередньо на корпусі є напис “Кристалл 2000”, – йдеться в ухвалі суду.

Тобто представник фірми-постачальника переклеїв наліпки і видав стару техніку за новий комплекс.

Наразі слідство продовжується.

За даними аналітичної системи YouControl, засновницею фірми-підрядника ТОВ “Буд Система Плюс” є Ольга Кулакова. Субпідрядником на цьому тендері була фірма “Танкріабуд” Ольги та Олександра Кулакових.

За даними ХАЦ, Кулакови зараз готують кілька проєктів із відновлення будинків на Харківщині, зокрема в Ізюмі та Старому Салтові.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі