У Харкові піймали ще одного російського інформатора, який шпигував за підрозділами ЗСУ

Зловмисником виявився колишній співробітник місцевого підрозділу розформованих внутрішніх військ. У квітні цього року окупанти дистанційно залучили його до співпраці як ідеологічного прихильника рашизму. Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За вказівками представника спецслужб рф експосадовець намагався встановити пункти дислокації та маршрути руху мобільних вогневих груп ППО, які обороняють Харків. Також в зоні його особливої уваги були місця можливого базування спецпідрозділу «Кракен».

Встановлено, що зловмисник регулярно обходив місто, де під виглядом прогулянок приховано спостерігав за локаціями Сил оборони. Ворожий інформатор використовував спеціально придбаний монокуляр із високою кратністю наближення та міні-відеокамеру. Вдома він переносив отримані відомості на гугл-карти та відбирав відеофайли, які відправляв росіянам. Ця інформація потрібна була ворогу для підготовки нових серій ракетно-бомбових ударів по Харкову.

Співробітники СБУ затримали інформатора у його власному помешканні. Одночансо спецслужба провела додаткові заходи, щоб убезпечити пункти базування українських військ.

За даними слідства, фігурант потрапив у поле зору російської розвідки через власні антиукраїнські коментарі, які залишав у прокремлівських телеграм-каналах. Під час обшуку в помешканні затриманого вилучили мобільний телефон, відеокамеру, монокуляр та флеш-носії інформації з доказами його злочинної діяльності.

Фігуранту оголосили підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України: несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі