У Харкові зменшили вартість оренди постраждалих земель та звільнили від податку мешканців приватного сектору

Для зменшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання міста Харкова під час війни сьогодні на сесії міськради ухвалили рішення про деякі питання плати за землю. Про це повідомили у пресслужбі мерії.

Так, депутати підтримали введення тимчасових пільгових ставок щодо найбільш постраждалих земельних ділянок, зокрема, тих, на яких розташовані об’єкти промисловості, адміністративні, офісні, складські будівлі та готелі, а також щодо земельних ділянок, які надані в користування для будівництва та реконструкції об’єктів. У залежності від виду користування ділянок ставки знижені на 30-50%.

Крім того, було подовжене застосування пільг щодо зменшення земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, на яких розташовані пошкоджені об’єкти нерухомого майна, на 30, 60 та 99% залежно від категорії пошкоджень. Згідно з рішенням, такі пільги діятимуть до 31 грудня року, в якому буде припинений або скасований воєнний стан (раніше період застосування пільг визначався з 1 січня по 31 грудня 2023 року).

Також було ухвалене рішення про звільнення фізичних осіб від земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками, зайнятими житловою забудовою (приватні домоволодіння), з 1 січня 2023 року по 31 грудня року, в якому буде припинений або скасований воєнний стан. Таку пільгу отримали 24 тис. мешканців Харкова.

За словами міського голови Ігоря Терехова, у такий спосіб міська влада хоче простимулювати бізнес та харків’ян залишатися в місті.

“Потрібен стимул, щоб люди залишалися в Харкові, щоб працювали виробництва, поверталися підприємці. Якщо потрібно буде ще знизити податкові ставки для деяких видів діяльності, ми це зробимо. Для нас дуже важливо, щоб бізнес мав можливість працювати”, – зазначив Ігор Терехов.

Теги:

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі