Угоди з прокуратурою та умовні терміни: як судять прихильників російських окупантів у Харківській області

З початку війни Харківська область зіткнулася з проблемою колаборціонізму. На бік російських окупантів переходили мери та поліцейські, а окремі мешканці підтримували загарбників у соцмережах.

Окупанти створюють тимчасову адміністрацію на захоплених територіях Харківської області

Протягом чотирьох місяців силовики браво звітують про затримання зрадників та колаборантів. Однак, як показує судова практика, навіть люди, які прямо підтримували рашистів, не несуть серйозної відповідальності. Newsroom проаналізував вироки, які їм виносили суди.

Олена Лещинська

Уродженка Донецька працює бухгалтером у “Харківенергозбуті”. Ще до початку повномасштабної війни вона активно агітувала за “російський світ” на своїй сторінці в Instagram. Зокрема, жінка публікувала фото терористів “Мотороли” та Захарченка.

Скріншот із Instagram

Фігурантка активно підтримала російське вторгнення до України. На цій сторінці вона регулярно розміщувала символіку “V” і “Z”, а також терористичної організації “ДНР”.

Скріншот із Instagram

У червні 2022 року прокурор Ігор Омельченко уклав із жінкою угоду про визнання провини. Суддя Світлана Шаренко утвердила угоду. У результаті за виготовлення матеріалів на підтримку російської агресії зловмисниця отримала три роки позбавлення волі з роком умовно.

Андрій Вовкодав

У Єдиному реєстрі судових рішень зазначено, що чоловік є безробітним. Проте людина з таким ПІБ раніше була підприємцем у Нововодолазькому районі, а також вважається власником двох фірм. Обидві компанії фігурували у справі щодо ухилення від сплати податків.

Скріншот із Opendatabot

Крім того, раніше він був судимий за побиття дружини (зламав їй палець), але на даний момент судимість знята.

Після початку війни мешканець села Староверівка публікував на своїй сторінці у Facebook відео, що виправдовують російську агресію. Серед них – записи “Путін пояснює напад на Україну” та “Журналіст з Ісландії заявив, що людей у ​​Бучі могли розстріляти загони нацистів”.

 -image-415562
Вбивства в Бучі. Фото: Anadolu Agency

Фігуранта визнали винним за статтею 111-1 КК України (“колаборційна діяльність”). Суддя Світлана Мащенко засудила його до 10-річній забороні обіймати посади в органах місцевого самоврядування або пов’язаних з виконанням державних функцій (мінімальна санкція статті. – Ред.).

Андрій Глистюк

Згідно з даними з реєстру, харків’янин є безробітним. 8 березня фігурант запросив до себе гостей, яким розповів про необхідність допомагати збройним формуванням РФ.

Російські окупанти. Фото: Генштаб ЗСУ

Зокрема, зловмисник заявив, що за 40 тисяч гривень передав військам Росії координати Салтівського хлібзаводу та Харківського машинобудівного заводу ФЕД. Слідство дійшло висновку, що ця інформація була хибною.

9 червня прокурор Антон Стрілець уклав із обвинуваченим угоду про визнання провини. Суддя Наталія Єфименко затвердила її і засудила > фігуранта до трьох років позбавлення волі з роком умовно.

Андрій Лазуренко

Уродженець Люботина, депутат Солоницівської селищної ради від “Опозиційної платформи – За життя”. Після початку повномасштабного російського вторгнення перебував у селищі Високий.

Андрій Лазуренко – у центрі. Фото: Вечірній Харків

З 2 по 5 березня Лазуренко обдзвонював представників молодіжного крила ОПЗЖ. Депутат стверджував, що Харків незабаром буде захоплений російськими військами та закликав до насильницького захоплення влади, зокрема до насильства проти бійців ТРО та правоохоронців.

9 червня вже згадуваний прокурор Антон Стрілець вирішив укласти угоду про визнання провини і з цим колаборантом.

Фото: Прокуратура Харківської області

За підготовку до дій щодо повалення конституційного ладу фігуранта засудили< /a> до двох років позбавлення волі. При цьому санкція статті передбачає від 5 до 10 років за ґратами.

Микола Мальчук

У березні цього року безробітного уродженця Донецька помістили до Харківського слідчого ізолятора. Там він знаходиться понад півтора місяця.

У травні чоловік вирішив підтримати російське вторгнення в Україну. Він агітував співкамерників співпрацювати з державою-агресором та представниками її збройних формувань.

Харківський СІЗО

1 червня фігурант уклав угоду про визнання вини. Суддя Володимир Курило засудив його до 10-річній забороні обіймати посади в органах місцевого самоврядування або пов’язаних із виконанням державних функцій.

Андрій Кравцов

У Єдиному реєстрі судових рішень немає жодних даних про місце роботи уродженця Харкова. Однак у відкритих джерелах можна знайти інформацію, що людина з таким ПІБ є директором Дергачівської фабрики гофрокартону, а також власником трьох фірм.

Скріншот із Opendatabot

У березні 2022 року фігурант вирішив підтримати російське вторгнення в Україну. Він виготовив плакат “Zа Русь Харків 05.03.2022” та зняв його на відео. Цей запис зловмисник поширив у Telegram-каналі.

Фото: соцмережі

Під час розгляду харків’янин визнав провину. За виготовлення матеріалів з виправданням російської агресії суддя Наталія Єфименко засудила його до п’яти років позбавлення волі з трьома роками умовно.

Олександр Брюханов

Народився у Красноградському районі 1956 року. Вперше був обраний мером міста Південне у 2002 році і з того часу є незмінним головою місцевої територіальної громади.

27 лютого градоначальник вирішив виступити перед місцевими жителями. Брюханов заявив, що вони не повинні чинити опір російській окупації. У зв’язку з цим формування сил оборони та видача їм зброї – не планується.

За словами колаборанта, така бездіяльність дозволить зберегти життя місцевих жителів і надалі розвивати місто.

За посягання на територіальну цілісність України мера засудили до п’яти років позбавлення волі із двома роками умовно. При цьому санкція статті передбачає від 5 до 10 років за ґратами. У прокуратурі уточнили, що при укладенні угоди з Брюхановим враховано пом’якшувальні обставини: повне визнання вини підозрюваним за ст. 110 КК України, його вік, інвалідність 2 групи та той факт, що останній раніше не був судимий.

Навчався у Донецькому національному університеті імені Стуса. У журналістиці працює з 2013 року. Спеціалізується на політичних, кримінальних та спортивних темах.
Показати всі пости

Коментарі