Правоохоронці ідентифікували “кадирівця”, який під час окупації вбив ізюмського судмедексперта

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру російському військовому, який 7 травня минулого року вбив в Ізюмі судмедексперта місцевого відділення Харківського обласного бюро судових експертиз Федіра Здебського. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

За інформацією “Харківського антикорупційного центру”, убивцею виявився Дудуєв Ахмед Ханпашаєвич. Дудуєв є 26-річним уродженцем республіки Дагестан, військовослужбовцем за контрактом частини 61899 (27-ма окрема гвардійська мотострілецька бригада 1-ої танкової армії західного віськового округу з дислокацією в москві), сержантом, командиром бойової машини реактивного дивізіону, проживаэ в місті Хасав’юрт.

«Я человека сегодня убил»: правоохоронці ідентифікували російського командира, який обстріляв авто з подружжям на Харківщині

Як вказано в тексті підозри, 7 травня, приблизно о 13:00, Дудуєв зайшов з автоматом Калашніковим до приміщення патологоанатомічного відділення Центральної міської лікарні. В цей час, в цьому приміщенні перебував 70-річний судмедексперт Федір Гаврилович Здебський, лаборант Валентина Барчан та лікар-патологоанатом Сергій Мозжухін.

Дудуєв розпочав розмову з вказаними вище особами, під час якої Здебський пояснив йому, що вважає перебування російських військових на території Ізюму незаконним. В результаті чого Дудуєв завдав декілька ударів в обличчя Здебському. Після цього окупант зробив з автомата Калашнікова чотири постріли в стелю кімнати. Лаборантка Барчан вибігла з кімнати, а Дудуєв наказав лікарю-патологоанатому Мозжухіну повернути її назад.

Дудуєв та Здебський залишилсь в кімнаті вдвох, після чого російський військовослужбовець здійснив не менше одного пострілу в ділянку тулуба судмедексперта, унаслідок чого останній помер на місці.

Здебський родом із Вінниччини, в професії – понад 40 років, в Ізюмі працював 22. Мав інвалідність: кілька років тому боровся з важкою хворобою, після чого втратив ногу й пересувався на протезі. З початку війни Здебський допомагав місцевому моргу з оформленням довідок для родичів загиблих українських військових.

“Це було 7 травня, – згадує для “Української правди” Валентина Барчан. – Я сиділа на робочому місці, поряд були Федір Гаврилович Здебський та ще один лікар – Сергій Валентинович Мозжухін. Зайшов військовий чеченської національності. Представився Ахмедом, сказав, що йому 26 років і він племінник Кадирова. Вони там всі повернуті на цьому Кадирові, він для них наче бог..Він питає у Гавриловича: “Хто винний, що я прийшов вас визволяти і сплю в сирій землі?”. А Федір і каже: “Як хто? Ти винний. Прийшов на мою землю та керуєш, грабуєш…”. Я йому теж кажу, що ми півтора місяця жили в підвалі, вікна вибиті, батареї розмерзлися, ми теж живемо в сирій землі й готуємо їсти в підвалі на цеглинах”.

“Ахмед озвірів. Бив його ногами, руками, в області скули був слід від автомата. Я ж його потім описував, – пригадує Сергій Мозжухін. – Коли той бив, Гаврилович плакав, просився, а вони цього не люблять. Потім мені він теж заїхав один раз. Він забрав документи у мене і наказав іти шукати Валентину”.

Коли Валентина та Сергій повернулися, судмедексперт вже був мертвий.

“Лежить убитий – чотири постріли: два у живіт, два у шию. І нікого немає. Він був ще теплим, а пульсу вже не було. Все сталося швидко. О 12:50 чеченці зайшли до нас, о 13:15 Федір Гаврилович вже помер”, – пригадала Валентина.

Як вдалось дізнатись Харківському антикорупційному центру, в російському судовому реєстрі є вирок Кизилюртівського районного суду республіки Дагестан від 13 липня 2019 року, яким особу з таким самим ПІБом, Дудуєва Ахмеда Ханпашаєвича, приговорили до 2 років умовного строку за таємне викрадення з узбіччя федеральної дороги розчинонасосу.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показать все посты

Комментарии