Харківська облрада спробує вдруге позбавити Суркіса звання почесного громадянина

Харківська обласна рада на своїй черговій сесії 21 грудня розгляне питання про позбавлення народного депутата Григорія Суркіса звання «Почесний громадянин Харківської області». Проєкт відповідного рішення розміщений на сайті Харківської обласної ради.

У липні цього року депутати облради вже розглядали це питання, але не змогли зібрати достатню кількість голосів для його ухвалення. Тоді «за» позбавлення Суркіса звання проголосували 31 депутат, «проти» — 11, двоє утрималися, 40 не голосували, 24 значилися як відсутні.

Григорій Суркіс отримав звання «Почесний громадянин Харківської області» у травні 2008 року. Позбавити його звання раніше закликала громадська організація «Хартія». Облрада зверталася до Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур, яка рекомендувала винести це питання на сесію.

У Положенні про звання «Почесний громадянин Харківської області» вказано, що для позбавлення звання є такі підстави:

  • якщо почесний громадянин «своєю поведінкою, вчинками або діями дискредитує себе перед територіальною громадою Харківської області або державою»;
  • вчинив кримінальний злочин і отримав вирок суду, що набув чинності;
  • здійснив дії (або бездіяльність), що «сприяли роз’єднанню нації, створили загрозу територіальній цілісності держави, суверенітету і незалежності України», висловлювався на підтримку військової агресії іноземних держав проти України та вів антиукраїнську пропаганду;
  • відмовився від звання за власним бажанням.

У Дергачах біля Харкова витратять понад 400 тисяч гривень на ремонт вуличного туалета

Григорій Суркіс, уродженець Одеси, отримав звання «за вагомий внесок у розвиток Харківської області, піднесення її авторитету як на державному, так і на міжнародному рівнях та на знак великої поваги». Тоді депутати зазначали, що на посаді президента Федерації футболу України Суркіс «багато уваги приділяв розвитку футболу у Харківській області й неодноразово відвідував Харків».

Суркіс очолював ФФУ з 2000 по 2012 рік, у 2013-2019 був віцепрезидентом УЄФА. Кілька разів обирався народним депутатом, у 2019 — від «Опозиційної платформи — За життя». За два дні після повномасштабного російського вторгнення залишив Україну.

Після розслідування «Української правди» про депутатів-втікачів «Батальйон Монако» у Верховній Раді ініціювали дострокове позбавлення повноважень обранців від ОПЗЖ, серед яких був і Суркіс. Станом на 2023 рік він залишається депутатом.

Комментарии