Судитимуть заочно росіянина, який катував поліцейських з Харківської області за незгоду працювати на рф

Харківська облпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 33-річного російського військовослужбовця за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Встановлено, що загарбник намагався примусити українських поліцейських, які опинилися під окупацією у Купʼянському районі, співпрацювати з ворогом.  

Так, у селі Огурцівка Купʼянського району на території місцевого фермерського господарства зс рф облаштували катівню, куди привозили українських правоохоронців. У березні 2022 року обвинувачений разом з іншими окупантами вдерлися до помешкання заступника начальника одного з відділів поліції на території Куп’янського району. Під дулами автоматів вони вивели поліцейського з дому та насильно відвезли його до катівні. 

Військовий РФ вимагав від чоловіка, щоб він погодився працювати в окупаційній поліції. Отримавши відмову, рашисти піддали поліцейського жорстоким тортурам: використовуючи мотузку, міцно зв’язали зап’ястя рук потерпілого та за допомогою крану з металевим гаком підняли його тіло в повітря. Внаслідок дії сили тяжіння маса тіла чоловіка почала тиснути на зап’ястя, створюючи при цьому нестерпний біль. 

За кілька днів ці російські військові вчинили ті самі дії стосовно вже начальника цього відділення поліції. Не отримавши згоду від обох українських правоохоронців, російські терористи відпустили їх. 

Росіянин перебуває у розшуку. Його судитимуть заочно в харківському суді.

Встановлено також, що воєнні злочини окупант вчиняв разом ще з двома російськими військовими з позивними «Медик» та «Тренер».

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показать все посты

Комментарии