Екскерівника стратегічного підприємства обвинувачують у розтраті 36 млн грн на користь знайомого з Німеччини

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила слідство у справі стосовно колишнього керівника Харківського авіазаводу.

Колишній керівник Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, яке входить до сфери управління концерну “Укроборонпром”, причетний до розтрати понад 36 млн грн.

За даними слідства, з травня 2013 року по січень 2015 року посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, переказав кошти підприємства у сумі 553,24 тис. євро та понад 1,93 млн дол. (на момент вчинення злочину це близько 30 млн грн за курсом НБУ) іншому суб’єкту господарювання з іноземною реєстрацією, яке перебувало під контролем його знайомого, громадянина Німеччини, за надання агентських послуг по продажу товарів військового призначення за кордон.

Проте жодних послуг українське товариство від іншого суб’єкту господарювання не отримувало. Як наслідок стратегічне підприємство зазнало збитків, сума яких сягає майже 30 млн гривень.

Загибель курсантів ДСНС, яким наказали розібрати снаряд: справу передали до суду

У жовтні 2014 року посадовець підписав інший контракт з цим же суб’єктом господарювання на постачання заводу двох авіаційних систем. За них держпідприємство внесло передоплату на суму 472 тис. дол. (це близько 6 млн грн за курсом НБУ).

Ці кошти спільники привласнили, а для приховання злочинних дій згодом була підписана додаткова угода до контракту про неможливість постачання систем у раніше обумовлені строки.

Дії колишнього керівника авіазаводу кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі детективи НАБУ за дорученням прокурора відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Спільнику посадовця-втікача інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України. Розслідування стосовно нього виділено в окреме кримінальне провадження.

Коментарі