Колаборантка з Куп’янська під виглядом переселенки влаштувалася шкільним вчителем у Києві

Служба безпеки викрила ще одну колаборантку, яка співпрацювала з росіянами під час окупації Куп’янська Харківської області. Після звільнення міста зрадниця швиденько переїхала до столиці, де оформила статус внутрішньо переміщеної особи, азгодом влаштувалася до місцевої школи вчителькою інформатики.

Як з’ясувала СБУ, до початку повномасштабного вторгнення рф жінка очолювала Центр професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради. Під час окупації райцентру вона перейшла на бік ворога, а з липня 2022 року продовжила керувати захопленою на той час установою.

Переховувався під видом переселенця: у Києві затримали “народного поліцейського” з Мелітополя

Встановлено, що колаборантка займалась розробкою кремлівських «методичок» для вчителів місцевих шкіл. У брошурах фігурантка вимагала від педагогів повністю перейти на російські «стандарти» освіти. Так, наприклад, вона детально описувала ворожу методику викладання учням сфальсифікованої історії становлення Української Державності. Також на сторінках видання колаборантка вчила, як виправдовувати збройну агресію рф та «пояснювати» воєнні злочини рашистів.

Для впровадження «нововведень» фігурантка у складі делегації зустрічалася з «першим заступником міністра освіти лнр». Цю подію широко висвітлювали прокремлівські ЗМІ та їхні соціальні мережі.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ оголосили фігурантці підозру в колабораційній діяльності. Перевіряється її можлива причетність до поширення ворожої пропаганди серед школярів навчального закладу, куди вона влаштувалася. Колаборантці загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі