Мобілізований переселенець з Харківщини разом з товаришем “зливав” росіянам позиції ЗСУ

Контррозвідка СБУ викрила двох агентів ФСБ РФ у ході багатоетапної спецоперації у різних регіонах України. Одним із них виявився мешканець Харківщини, якого на початку повномасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник російської спецслужби. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Агент виїхав до Сумської області як внутрішньо переміщена особа та мобілізувався до лав ЗСУ, де проводив розвідувально-підривну діяльність проти України. Після військкомату його направили до навчального центру у Житомирській області. Там він збирав персональні дані інструкторів з бойової підготовки, а також приховано вивчав систему охорони військового об’єкта.

Згодом мобілізованого передислокували у складі підрозділів українських військ на територію Донецької області. Там він продовжив збирати розвідувальну інформацію на користь російських окупантів. Його цікавили місця базування і маршрути переміщення бойових підрозділів ЗСУ в районах Слов’янська і Краматорська.

До злочинної діяльності він залучив свого земляка, який після 24 лютого минулого року разом з ним переїхав до Сум як внутрішньо переміщена особа, а згодом – до Одеської області. Погодившись на співпрацю, його поплічник отримав відповідний інструктаж і розпочав розвідувати місця базування підрозділів Сил оборони у причорноморському регіоні. Насамперед він намагався виявити склади з артилерійським озброєнням та боєприпасами українських військ. Для цього об’їжджав місцевість і приховано спостерігав за українськими об’єктами.

Обидва зловмисники передавали зібрані відомості агресору через закриті канали зв’язку у вигляді електронних координат з детальним описом прилеглої місцевості. Крім цього, вони постійно вербували нових інформаторів. Особливі їх цікавили колишні військові та жінки, які проживали у прифронтових районах на півдні та сході України.

СБУ затримала депутата ОПЗЖ, який працював на російську розвідку

Контррозвідники СБУ затримали обох зрадників на спробах чергової передачі агресору закритих відомостей. Під час обшуків за місцями перебування затриманих правоохоронці виявили смартфони із доказами законспірованого листування з представником російської спецслужби.

Фігурантам повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі