У Харківській області затримали двох організаторів фейкового референдуму про приєднання до РФ

Співробітники Служби безпеки викрили двох організаторів псевдореферендуму про приєднання тимчасово окупованих територійрегіону до РФ. Як повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула, зловмисниками виявилися 54-річна жінка та 43-річний чоловік – мешканці Вовчанського району, які негативно ставилися до представників українських органів влади, правоохоронних структур та військовослужбовців Збройних Сил України.

За даними слідства, влітку минулого року обидва колаборанти добровільно погодилися співпрацювати з російськими загарбниками та обійняли посади помічників начальника територіального управління при окупаційній адміністрації Вовчанського району Харківської області. За кожним зі зловмисників була закріплена своя територія відповідальності у межах окремих сільських рад окупованого району.

На Харківщині викрили подружжя проросійських агітаторів

На цих посадах вони організовували збори місцевого населення, де розповідали про прийняте рашистами рішення провести так званий “референдум” на захоплених територіях. Колаборанти агітували громадян брати участь у цих незаконних діях, не приховуючи, що справжньою метою цього псевдореферендуму є безальтернативне приєднання окупованих українських територій до складу рф. Також вони підшукували кандидатів, які б погодилися працювати у фейкових виборчих дільницях, та збирали з них документи: заяви про згоду на призначення членом виборчкому, анкети, копії паспорту, документи про освіту та фотокартки.

Злочинним планам окупантів і їх поплічників завадив контрнаступ Сил оборони України та звільнення захоплених територій. Після деокуації обидва колаборанти намагалися “загубитися” і уникнути відповідальності. Утім, оперативники спецслужби викрили їх протиправну діяльність і встановили місцезнаходження.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом зловмисникам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

• ч. 1 ст. 14 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Наразі їм обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою. За вчинення кожного з цих злочинів винним загрожує до 10 років позбавлення волі.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі