У Харкові колишній міліціонер створив банду нападників у військовій формі

У середині вересня 2022 року СБУ знешкодила у Харкові потужне злочинне угруповання, яке під виглядом правоохоронців скоювало розбійні напади та грабували мешканців Харківщини. Учасники банди вчиняли збройні «нальоти» на оселі громадян та «вибивали» з них гроші та інші цінні речі. Як повідомив спікер Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула, нападники залякували людей зброєю, застосовували до них насильство та погрози фізичної розправи.

Полезные функции смарт-часов для школьника

Встановлено, що серед членів банди були особи, раніше засуджені за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема за умисне вбивство. Організатором банди був 45-річний харків’янин, який у минулому працював в органах міліції. Він непогано знався на методах ведення оперативно-розшукової діяльності і використовував ці знання, щоб запобігти викриттю його злочинів правоохоронцями.

Зокрема, за його вказівкою члени банди вчиняли напади у військовій формі та з нашивками правоохоронних органів України, використовували під час спілкування рації, щоб унеможливити їх ідентифікацію та встановлення місцезнаходження, для конспірації називали один одного за позивними.

Імітували смертельне ДТП: у Дніпрі ліквідували банду вимагачів

До кожного нападу члени банди ретельно готувалися: розробляли плани, дізнаватися про матеріальне становище жертв, встановлювали за ними спостереження, щоб вивчити їх розпорядок дня і визначити сприятливий час для нападу, ознайомлювалися з місцевістю, щоб їхні злочинні дії не були помічені сторонніми особами, а учасники банди не були викриті та затримані.

За даними слідства, під час нападів члени банди використовували вогнепальну автоматичну зброю, яка на початку війни видавалася добровольчим підрозділам для відсічі збройної агресії Росії.

Оорганізатору та сімом членам банди оголошено підозри за ст. 257 Кримінального кодексу України (бандитизм). В СБУ зазначають, що правоохоронці зазвичай дуже рідко застосовують на практиці цю кримінальну статтю, у тому числі й через виняткову складність доказування її головної кваліфікуючої ознаки – мети створення банди – вчинення нападів. За такий злочин передбачене позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Кожному з учасників банди також оголошені підозри за ч. 4 ст. 187 КК України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та поєднаний із проникненням до житла), а окремим фігурантам ще й за ч. 3 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою). Усі восьмеро підозрюваних наразі перебувають під вартою.

Теги:

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі