У Харкові піймали російського коригувальника, який шпигував за позиціями ЗСУ під виглядом прогулянок з собакою

У результаті спецоперації ів Харкові «на гарячому» затримали інформатора російської розвідки, який готував повітряну атаку на військові об’єкти Сил оборони. Як повідомив речник Управління СБУ в Харківській області, під виглядом прогулянок із собакою фігурант намагався виявити місця базування систем ППО, які захищають обласний центр та прилеглі райони. Їх координати він мав передати окупантам для обстрілів, однак Служба безпеки зірвала ці плани.

Від початку розвідувальної активності фігуранта кожен його крок документували співробітники СБУ. Також спецслужба провела комплексні заходи для убезпечення підрозділів ЗСУ, які обороняють Харківщину. На завершальному етапі спецоперації фігуранта затримали, коли він намагався приховано сфотографувати периметр одного з об’єктів українських військ. У зловмисника вилучили мобільний телефон з фотографіями потенційної цілі для повітряного удару рф.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився працівник місцевої виробничої компанії, який ідейно підтримував кремлівський режим. Про це він неодноразово писав у російських Телеграм-каналах і таким чином потрапив у поле зору російської розвідки. Подальша комунікація з агресором відбувалась за допомогою анонімного чату у месенджері. Також він «втемну» вивідував потрібну йому інформацію у своїх колег та знайомих.

Чоловіку оголосили підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України: несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості. Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує 8 років тюрми.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі