З 21 липня Україна вважатиме всі судна рф у Чорному морі такими, що перевозять воєнні вантажі

Починаючи з 21 липня 2023 року, всі судна, які пливуть в акваторії Чорного моря з метою доставки вантажів у морські порти рф та українських морських портів на тимчасово окупованих територіях України, можуть бути розглянуті Україною як транспорт з воєнним призначенням, з усіма відповідними ризиками.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

“російська федерація вчергове брутально порушила універсальне для усього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей. Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів рф та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України. Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво”, — зазначається в урядовому заявленні

Міністерство оборони України наголошує, що Сили оборони мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі, про що свідчить доля крейсера “Москва”. З 21 липня 2023 року всі судна країни-окупанта, що будуть перебувати в акваторії Чорного моря, будуть розглядатися Україною як транспорт з воєнним призначенням.

У Харківській ОВА назвали катастрофічними можливі наслідки від розірвання росією “зернової угоди”

“Міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів Російської Федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками. Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року”, — наголошують в Міноборони.

Крім того, зазначено, що навігація у деяких районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальській протоці буде заборонена з 20 липня 2023 року.

Раніше РФ припинила дію зернової угоди, укладеної 22 липня 2022 року у Стамбулі на 120 днів, і кілька разів продовжувала її дію. Президент України Володимир Зеленський заявив, що зернова ініціатива може діяти без участі РФ, і дії країни-агресора щодо вихід з угоди порушують її зобов’язання перед Туреччиною та ООН.

Коментарі