Незаконна в’язниця у Куп’янську: росіяни утримували незгодних з окупацією, люди спали стоячи (Відео)

СБУ розслідує, як окупанти незаконно утримували громадян у Куп’янську. Про це 16 вересня повідомили у прес-службі СБУ в Харківській області.

У лісі біля Ізюму почали ексгумацію тіл на місці масового поховання (Фото 18+)

Незаконну в’язницю рашисти облаштували у райвідділку поліції Куп’янська, де під час російського вторгнення знаходився “керівний центр” окупаційної адміністрації.

“Встановлено, що в цих приміщеннях рашисти утримували та знущалися з місцевих мешканців, які відмовлялися з ними співпрацювати. Серед куп’янчан мало хто хотів допомагати ворогу, тому “тюрма” була переповнена втричі: у камерах, розрахованих на 140 осіб, окупанти одночасно тримали понад 400. Незаконно ув’язнені громадяни змушені були спати стоячи”, – йдеться у повідомленні.

В СБУ наголошують, що за міжнародними конвенціями, таке поводження визнається катуваннями та є жорстокими, нелюдськими видами поводження і покарання.

Слідчі Управління СБУ в Харківській області документують звірства та інші воєнні злочини, вчинені російсько-окупаційними військами проти мирного населення, в рамках кримінальних проваджень за ст. 438 Кримінального кодексу (“порушення законів та звичаїв війни”).

Коментарі