Ґвалтували, підвішували до стелі та зривали нігті: у Козачій Лопані розповіли про звірства росіян

Сотні українських громадян пройшли через підвали та нелюдські випробування росіян у селищі Козача Лопань Харківської області. Про це повідомили у пресслужбі Східного оперативно-територіального управління Нацгвардії України.

“Найлегше” – коли били струмом”: в деокупованій Балаклії правоохоронці знайшли катівню окупантів

Гвардієць Андрій по службі буває у деокуповані Козачій Лопані чи не щодня. Йому доводиться багато спілкуватися з місцевим населенням. Він чув безліч свідчень про терористичний режим, які встановили загарбники у селищі й бачив підвали, де відбувалися катування.

“Там ми знайшли телефон ТА-57, яким катували — він заводиться, до тіла приєднують клеми, і він б’є током. Тут були цивільні, військовополонені, атовці”, — розповів гвардієць Андрій.

Ворог у цьому ж підвалі не гидував вживати наркотичні засоби (через так званий “бульбулятор”) та алкоголь, їсти, розважатися тощо.

Цю інформацію підтверджують також і представники органів місцевого самоврядування. Причому таких місць лише у Козачій Лопані було декілька.

“Багато молодих дівчат були зґвалтовані загарбниками. Зробили підвал для катувань. Наших волонтерів туди кидали. Їх забивали. Не годували. Підв’язували до стелі. Дівчатам зривали нігті. Хлопцям намотували дроти до геніталій. Через цей підвал проходив наш депутат міської ради. Йому вибили зуби, поламали ребра. Його вивезли на росію. За останньою інформацією, його судили, та він знаходиться у російській в’язниці”, — розповів голова Дергачівської громади В’ячеслав Задоренко.

Він додав, що росіяни залякали батьків та змусили їх написати доручення на вивезення дітей до оздоровчих таборів у РФ.

“Зараз фіксується, що діти знаходяться у Красноярському краї. Наша служба у справах дітей пише листи на ООН, на Червоний Хрест, щоб повернути дітей до України”, – зазначив В’ячеслав Задоренко.

Молитва на стіні й інструменти катувань: у поліції показали відео з в’язниці окупантів у Вовчанську

Російські окупанти також постійно грабували місцеве населення. У цьому їм часто допомагали місцеві колаборанти та люмпени.

“Російські мародери – п’ять чоловіків з автоматами прийшли: “Дід, відчиняй сарай!”. Кажу: “А що Ви там забули?” А вони: “Відчиняй ми тобі сказали! Виводь скутер “Yamaha”. А я йому, кажу, що воно не моє, мені вісімдесят років таскати це все сил нема. Так вони самі його викотили. Я ледь стримався, щоб не вдарити його, бо у нього автомат, і він перед цим хотів собаку застрелити”, — поділився місцевий мешканець Анатолій Полтораченко.

Місця, де незаконно утримували та катували сотні українських громадян, були створені росіянами у цілому ряді окупованих населених пунктів Харківщини, зокрема, в Ізюмі, Балаклеї, Вовчанську, Куп’янську, Гоптівці.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі