Колишнього голову Старого Салтова, обвинуваченого у співпраці з РФ, повернули під варту без права внесення застави

Суд задовольнив апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури та взяв під варту без права внесення застави Старосалтівсьского селищного голову Едуарда Коновалова, який обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Як повідомлялось раніше, під час окупації російськими військами Старого Салтова голова селища перейшов на бік ворога.  Він провів нараду депутатів селищної ради, на якій заявив, що відтепер допомагатиме ЗС РФ, а також агітував місцевих мешканців сприяти окупантам.  Обвинувачений здійснював організаційне, матеріально-технічне сприяння та надавав необхідну допомогу представникам РФ у проведенні підривної діяльності проти України.

Суд повернув під варту обвинувачену в коригуванні вогню по Харкову

Ухвалою Київського районного суду Харкова від 5 січня 2023 року задоволено клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченого. Одночасно з цим суд визначив заставу в сумі 268 400 грн.  Проте прокурори не погодились їх вказаним рішенням та оскаржили його. 

У суді прокурори зазначили, що є підстави вважати, що обвинувачений переховуватиметься від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у тому числі і виїхавши на територію, що тимчасово окупована державою-агресором. Крім того, наявний реальний ризик впливу обвинуваченим на свідків, які в більшості своїй є його односельчанами і постійно там мешкають.

10 січня 2023 року Харківський апеляційний суд скасував ухвалу суду першої інстанції, постановив нову ухвалу, якою задовольнив клопотання обласної прокуратури. 

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі