Київські шахраї телефонували родичам “затриманих” та вимагали гроші за їх звільнення (Фото, Відео)

Поліцейські викрили організовану групу шахраїв, які ошукували громадян за схемою «ваш родич в поліції». Зловмисники телефонували потерпілим і повідомляли, що їхні родичі затримані за скоєння злочину.

За розробленим сценарієм, в першу чергу, в слухавці телефону лунав тривожний голос зі словами «алло, мамо». Потім в розмову вступав чоловік і, видаючи себе за слідчого, вимагав гроші за уникнення відповідальності.

Звичайний «тариф» за нібито невідкриття кримінального провадження шахраїв складав від 5 до 20 тисяч гривень. Кошти перераховувались на заздалегідь заготовлені платіжні картки, у ряді випадків — отримані в банківських установах за підробленими документами.

Слідчі встановили, що до злочинної схеми причетні троє чоловіків, які мешкають у Києві. Вони об’єдналися в організовану групу та діяли з початку 2023 року.

В Одесі двоє чоловіків видавали себе за співробітників СБУ і вимагали гроші у військовозобов’язаних

На даний час слідчими встановлено та допитано 12 потерпілих, які зазнали збитків на суму 100 тисяч гривень. Однак загальна кількість потерпілих може становити понад 50 осіб із сумою збитків півмільйона гривень.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями мешкання фігурантів. Серед вилученого як речові докази: мобільні телефони, банківські картки, документи.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора всім трьом фігурантам оголошено підозру за шахрайство, вчинене організованою групою (ч. 5 ст. 190 КК України) та самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь (ч. 1 ст. 353 КК України). Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Коментарі