Оголосили підозру ексмеру Вовчанська, який співпрацював з росіянами

67-річний Анатолій Степанець під час окупації Вовчанська займав посаду начальника Вовчанського теруправління тимчасової цивільної адміністрації рашистів. На цій посаді колаборант організовував роботу ворожої адміністрації, закликав населення до співпраці з окупантами, здійснював виплати населенню у російській валюті. Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Встановлено, що мер-зрадник регулярно проводив наради з керівниками підприємств та установ, що залишилися на окупованій території, а також виконував інші організаційно-розпорядчі функції у незаконному органі влади російсько-окупаційних військ. Крім того, гауляйтер узгоджував з представниками зс рф дозволи на пересування громадян окупованими територіями, а також виконував інші вказівки та завдання окупантів.

Також він неодноразово записував відеозвернення для пропагандистських телеграм-каналів, розповсюджуючи ворожі наративи та визнаючи правомірною тимчасову окупацію частини території України.

Під час деокупації регіону вовчанському гауляйтеру вдалося втекти на непідконтрольну територію України, де він поки що переховується від українського правосуддя. Тривають комплексні заходи для встановлення його місця перебування та притягнення до відповідальності за злочини проти України.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно оголосили йому підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України).

За такі злочини винному загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі