Приватна фірма отримає 10 мільйонів гривень за охорону комунального майна у Харкові

Управління комунального майна та приватизації Харківської міськради уклало угоду із приватним підприємством “Харківська міська охорона” вартістю 9,6 млн грн на охорону будівель комунальної власності. Про це стало відомо з сайту “Prozorro”, поінформували в Хаківському антикорупційному центрі.

Замовник не називає конкретну кількість будівель, яким потрібна охорона та їхнє розташування. 

“Орієнтовна кількість об’єктів охорони – 43 шт., за умови цілодобової охорони. На теперішній час існує значно більший перелік об’єктів комунального майна, які потребують охорони, тому остаточний перелік буде сформовано на етапі укладення договору з переможцем закупівлі, виходячи із міркувань пріоритетності. Крім того, необхідно звернути увагу, що в впродовж дії договору перелік об’єктів/кількість постів охорони/кількість годин охорони на добу може змінюватись в залежності від потреб замовника”, – йдеться у відповіді управління. 

У ХАЦ зазначили, що подібні умови виглядають дискримінаційними, адже для різних учасників представники міськради могли б виставити різні вимоги. Більше того, потенційний учасник, наближений до мерії, може заздалегідь знати, де саме потрібна охорона.

Також управління міськради вимагало фотографії автівок на фоні Харкова як доказ того, що такі автівки у потенційного учасника є в наявності.

У результаті на торги прийшла лише одна фірма – “Харківська міська охорона” Віктора Косолапова.

ЦІкаво, що в тендерній документації переможець торгів зазначив, що має 100 співробітників, які пройшли навчання або мають професійну підготовку. Також ці співробітники не мають обмежень щодо стану здоров’я та не мають непогашених судимостей. Також підприємство твердить, що може залучати додаткових працівників.

Ще у 2018 році ХАЦ детально розповідав про зв’язок Косолапова з керівництвом КП “Муніципальна охорона”.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі