У Харківській міськраді створили новий департамент: чим він займатиметься

Депутати Харківської міськради на позачерговій сесії підтримали створення Департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища. Як повідомили у пресслужбі меріїї, новий підрозділ здійснюватиме державну політику у сфері створення та функціонування безперешкодного середовища для всіх груп населення. Це стосується різних сфер – транспорту, будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури та ін.

Створення Департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища дозволить комплексно підійти до облаштування комфортного міського простору для всіх категорій населення, незалежно від їхніх фізичних можливостей.

Як розповів заступник директора Департаменту соціальної політики Юрій Шпарага, Україна ратифікувала багато міжнародних документів у цій галузі, які були введені в дію указами президента чи постановами уряду. Однак на місцевому рівні жодної структури, яка б контролювала виконання взятих державою зобов’язань, до сьогодні не було.

За його словами, після проведення повного аудиту цієї галузі буде розроблена низка місцевих програм, які допоможуть забезпечити повноправність усіх мешканців Харкова.

«Мова йде не лише про пандуси та шрифти Брайля, адже існують й інші бар’єри. Наприклад, працевлаштування людей старшого віку. Щоб здолати цей бар’єр, імовірно, необхідно затвердити програму перекваліфікації цих людей, допомогти їм реалізувати себе. Якщо ми хочемо приєднатися до світової спільноти, то повинні забезпечити повноцінне життя та захист прав усіх громадян», – наголосив Юрій Шпарага.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі