Яйця по 17 грн за штуку і картопля по 22 грн за кіло: Міноборони значно завищило вартість продуктів на закупках

Міністерство оборони України уклало угоди на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Документи потрапили в розпорядження засновника проекта “Наші гроші” Юрія Ніколова.

У Києві відому мережу військових магазинів викрили на махінаціях з гуманітарною допомогою для ЗСУ

Як пише журналіст у своїй статті на ZN.UA, ціни на найбільш ходові продукти виявилися завищеними в 2–3 рази. Так, Міноборони придбало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз становить близько 7 грн за штуку. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн. Куряче стегно замовили по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.

Угоду вартістю 13,16 мільярдів гривень Міноборони уклало з ТОВ «Актив компані». Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень і зареєстрована за адресою масової реєстрації у Києві: по вул. Дегтярівській, 25А, літера Л. 2021 року податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій.

У 2019 році ТОВ «Актив компані» фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

За місяць до укладання цього контракту з Міноборони засновником і директором «Актив компані» став Валерій Миколайович Мелеш із Білої Церкви (Київська обл.). Раніше він був директором Державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський військовий торг».

Першим засновником «Актив компані» 2016 року була Тетяна Григорівна Шеремет. Раніше вона була директором дочірнього підприємства «Одеський військторг» держпідприємства Міноборони «Управління торгівлі Південного оперативного командування».

«Тобто «Актив компані», найшвидше, є «прокладкою», створеною професіоналами сфери постачання харчів для військових. Ця компанія вже мала дрібні держзамовлення у попередні роки, однак її зірка засяяла лише зараз, коли інформацію про закупівлі Міноборони повністю приховали у Prozorro», – заначив Юрій Ніколов (з початком російського вторгнення держава вирішила приховати інформацію про всі закупівлі військових).

Угоду з «Актив компані» від імені міністерства підписав директор департаменту держзакупівель, Богдан Хмельницький, у якого ще влітку проводили обшуки по справі щодо розкрадань на поставках бронежилетів для військових. Тоді Міноборони заплатило 580 тис. дол. авансу, але нічого не отримало.

У Міністерстві скандальну інформацію не прокоментували.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі