Податківці з Дніпропетровської області намагалися вкрасти з держбюджету понад 240 млн грн – СБУ

Кіберфахівці СБУ викрили зловмисників, які через втручання в електронні системи Державної податкової служби України хотіли вивести з бюджету України понад 240 млн грн. Встановлено, що до організації злочинної схеми причетні декілька чинних посадовців Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Депутати від ОПЗЖ: хто з харків’ян відсиджується під час війни у Монако (Відео)

За даними слідства, податківці налагодили злочинний механізм незаконного привласнення активів українських компаній та подальшої їх передачі на підконтрольні фірми у вигляді реєстраційного ліміту ПДВ. Для реалізації оборудки її організатори, на підставі підроблених документів, отримували електронні підписи керівників підприємств з тимчасово окупованих районів Херсонської, Запорізької, Донецької та Харківської областей, за допомогою яких здійснювали несанкціоноване втручання в електронні системи Державної податкової служби. Таким чином, вони незаконно одержували “інструментарій” для безпідставного переведення сум реєстраційних лімітів ПДВ на баланс підконтрольних фірм.

Привласнені кошти ділки намагалися вивести у тінь, у тому числі через проведення безтоварних операцій. Для цього чиновники залучили представників афілійованих комерційних структур з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Черкаської областей.

Мав поставити “жучки” у Верховній Раді: СБУ затримала російського агента (Відео)

Під час обшуків правоохоронці виявили “чорнову” бухгалтерію, електронні носії інформації з доказами злочинних дій, печатки комерційних структур, задіяних в оборудках, готівкові кошти, отримані від злочинної діяльності у сумі понад 80 тис. долларів.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показати всі пости

Коментарі